Masz pytania? Zadzwoń!

+48693937675 ZAMÓWIENIA od 200 zł - DOSTAWA GRATIS (nie dotyczy palet)

Taras jak „salon” ogrodowy

Jakie dodatki wybrać na taras by uprzyjemnić relaks pod chmurką i stworzyć swoisty „salon” ogrodowy?

 

Zazwyczaj gdy podstawowe elementy konstrukcyjne tarasu są już są gotowe takie jak podłoga, zadaszenie, pergole, ścianki itd.. pierwsze co wybieramy to komplet mebli ogrodowych.

Załóżmy, że meble ogrodowe już stoją na tarasie, ale jest jakoś pusto i bez wyrazu, a marzysz o stworzeniu takiej przestrzeni która przypomina salon. Potrzebujesz dodatków, które dopełnią przestrzeń i udekorują taras.

Trzeba wypełnić kącik odpoczynku treścią czyli wszystkimi elementami, które w maksymalny sposób umilą i udekorują przestrzeń na tarasie i balkonie. To właśnie dodatki określają charakter miejsca i warto zastosować kilka znanych tricków do zaaranżowania pięknego tarasu.

Zacznijmy od spojrzenia w dół. Wyobraź sobie, że właśnie wychodzisz bosymi stopami na taras . Zadbaj o komfort chodzenia po podłodze. Połóż na niej funkcjonalne, zewnętrzne dywany lub chodniki ogrodowe w kolorach nawiązujących do kompletu wypoczynkowego. Dzięki temu zabiegowi stąpanie po tarasie będzie przyjemne, a dodatkowo dywany podkreślają spójność miejsca i obrys fragmentu tarasu przeznaczonego do odpoczynku.  

Wszystkie pięknie urządzone tarasy i balkony charakteryzuje jedna, podstawowa cecha.

Są pięknie oświetlone. Co się liczy w tej materii? Ustawienie punktów światła w tych miejscach które najbardziej  chcemy spowić świetlną aurą. Nie może zabraknąć lampionów i latarni, girland świetlnych lub sznurów światełek wyodrębniających obszar relaksu. Duże latarnie ogrodowe możemy postawić wprost na podłodze. Lampiony stawiamy na stoliku ogrodowym lub bocznych stolikach, pomocnikach, regałach lub stołkach ustawionych w obszarze strefy wypoczynkowej.

Idylliczną atmosferę tworzą wszelkiego rodzaju girlandy ze światełkami. Takie sznury z lamkami możemy zawiesić w górnej części tarasu lub na poręczach.

Czego jeszcze ci potrzeba, byś poczuł się na tarasie jak w przytulnym domu? Nie może zabraknąć roślin zielonych i donic, w których je wyeksponujesz. Nic tak nie podkreśla urody kwiatów jak donice i osłonki. W przypadku naturalnych, klasycznych stylizacji będą pasować gliniane donice lub plecione kosze z rattanu albo ceramiczne doniczki we wzory. W przypadku tarasu w charakterze prowansalskim poza wymienionymi donicami użyjmy cynowe dzbany i osłonki, drewniane skrzynki lub balie. Na nowoczesne tarasy wybieramy betonowe skrzynki lub gładkie jednokolorowe osłonki.

 

Małe doniczki możemy ustawić na specjalnych kwietnikach, wózkach lub stolikach. Możemy je również ustawiać na specjalnych półkach czy regałach. No i oczywiście na parapetach. Większe rośliny balkonowe ostawmy na podłodze tworząc zwarte skupiska doniczek z różnymi drzewkami, krzewami i kwiatami które będą tworzyć kaskadowe gąszcza zieleni.

wiszacy_fotel_ogrodowy_kosze_plecione_rattanowy_lampion_LENE_BJERRE_POLSKA_SKLEP_INTERNETOWY_DESIGNBYWOMEN rattanowa_duza_latarnia_ogrodowa_lampion_dodatki_DO_OGRODU_LENE_BJERRE_POLSKA_SKLEP_INTERNETOWY_DESIGNBYWOMEN podwójny_stolik_ogrodowy_pietrowy_fotel_pleciony_poduszka_LENE_BJERRE_POLSKA_SKLEP_INTERNETOWY_DESIGNBYWOMEN rattanowe_wyplatane_krzesło_ogrodowe_obrusy_poduszki_dodatki_w paski_LENE_BJERRE_POLSKA_SKLEP_INTERNETOWY_DESIGNBYWOMEN OBRUS_W_ROZOWE_PORCELANOWE_TALERZE_MISY_WAZONY_REGAŁ_STOŁ_OGRODOWY_DUZY_PLECIONE_LENE_BJERRE_POLSKA_SKLEP_INTERNETOWY_DESIGNBYWOMEN mała_sofa_kanapa_rattanowa_okragły_stolik_ogrodowy_pled_w_pasy_poduszki_dywan_ogrodowy_LENE_BJERRE_POLSKA_SKLEP_INTERNETOWY_DESIGNBYWOMEN materace_poduszki_pledy_meble_ogrodowe_kanapa_bambusowa_LENE_BJERRE_POLSKA_SKLEP_INTERNETOWY_DESIGNBYWOMEN kanapa_na_taras_poduszki_swieczniki_kamienne_trawertynowe_marmurowe_LENE_BJERRE_POLSKA_SKLEP_INTERNETOWY_DESIGNBYWOMEN swieczniki_kamienne_trawertyn_marmur_LENE_BJERRE_POLSKA_SKLEP_INTERNETOWY_DESIGNBYWOMEN bambusowa_kanapa_ogrodowa_poduszki_rattanowe_dodatki_LENE_BJERRE_POLSKA_SKLEP_INTERNETOWY_DESIGNBYWOMEN KRYSZTAŁOWE_KILISZKI_SZKLANKI_OBRUS_W_ROZOWE_PASY_NIEBIESKIE_TALERZE_WISZACE_LAMPY_PLECIONE_LENE_BJERRE_POLSKA_SKLEP_INTERNETOWY_DESIGNBYWOMEN

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl